X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهل

یکشنبه 17 بهمن 1395 ساعت 04:24

احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهل
 خواستم احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهل را بپرسم: حرام است یا مکروه؟ کفاره دارد؟ غسل دارد؟ و ... کاملا توضیح دهید.

خواستم احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهل خودارضایی دختران باکره احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهلخود ارضایی زن متاهلخواستم احکام استمنا و خودارضایی  خودارضایی دختران باکره  باکره و زنان متأهلترک خودارضایی خودارضایی در افراد متاهلاعتیاد جنسی افراد متاهل و روشهای درمان آن اعتیاد جنسی افراد متاهل و روشهای درمان عمل خود ارضایی حرام است، ولی تا هنگامی که به خروج منی نیانجامد، باعث جنابت و وجوب غسل  

عمل خود ارضایی حرام است، ولی تا هنگامی که به خروج منی نیانجامد، باعث جنابت و وجوب غسل نمی شود. در مورد بانوان گفتنی است: در صورتی که به حد ارگاسم و اوج لذت جنسی برسد و رطوبتی از او خارج شود, جنب می شود و باید برای نماز خواندن غسل جنابت کند. البته خروج هر نوع رطوبت یا ترشحی از بانوان باعث جنابت نمی شود.

همه مراجع: خیر، کفاره ندارد ؛ ولى باید توبه کند و از این کار دست بردارد. V}سیستانى، Sistani.org، استمنا و دفتر: همه مراجع.{V 
برای خود ارضایی عوارضی ذکر کرده اند که در صورت تمایل مقاله زیر را مطالعه کنید:
عواقب خودارضایى:
البته عواقب سوء و پیامدهاى منفى و عملى این گناه جداى از آن که معصیت است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد، بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا مى‏کنیم:
1- پیامدهاى جسمانى: ضعف چشم و بینایى، تحلیل رفتن قواى جسمانى، عقیم شدن و ناتوانى در تولید مثل، پیرى زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتى چهره و از بین رفتن طراوت صورت.

  

عوارض خود ارضایی دختران  

 • خودارضایی دختران خودارضایی خودارضایی ... احکام خود ارضایی و جنب خود ارضایی یا استمنا 

 • حکم اعدام دختر باکره از نظر شرعی 

   دختران باکره ممنوع است و این احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهل 

 • 2-پیامدهاى روحى و روانى: ضعف حافظه و حواس‏پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه‏گیرى، افسردگى، بى‏نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى و بداخلاقى و تندخویى، کسالت دائمى، ضعف اراده.
  3-عوارض اجتماعى: ناسازگارى خانوادگى، بى‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بى‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکى، شرافت و جایگاه اجتماعى، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک.
  حال چنانچه فرد مبتلا به خودارضایی باشد رعایت دستورالعمل‏های زیر در جهت درمان آن مفید است:
  ب) توصیه‏هاى اولیه به منظور کنترل نیروى شهوت و فرار از گناه خودارضایى:
  1- سعى کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
  2- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب کنید.
  3- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خوددارى کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
  4- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى‏هاى جنسى و تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور جدا پرهیز کنید.
  5- از خوردن مواد غذایى که محرک است مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب، حتى‏المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
  6- قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نمایید.
  7- از نوشیدن افراط‏گونه آب و مایعات پرهیز کنید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).
  8- هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
  9- از دست‏ورزى اندام جنسى خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطى دست‏ورزى نکنید.
  10- هرگز به رو نخوابید.
  11- به منظور تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
  12- هیچ‏گاه بیکار نباشید، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش, عبادت و... پر کنید.
  13- هرگز در مکانى خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید.
  14- هرگاه مورد هجوم افکار جنسى واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومى وارد شوید و در آنجا به سر برید.
  15- هفته‏اى یکى دو روز روزه مستحبى بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقى بگیرید؛ یعنى، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
  16- با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت‏آمیز با آنها خوددارى کرده واز نرمى و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
  17- هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقى نمانید، حتى براى آموزش و...
  18- قرآن زیاد بخوانید و درباره معانى آیات آن فکر کنید.
  اما نسبت به حکم مسأله ای که سؤال فرموده اید باید به عرضتان برسانیم؛ حصول جنابت در بانوان به دو طریق است: الف) دخول و همبستری، ب ) خروج منى. البته هر مایعى که از زنان خارج شود، منى نیست. تنها ترشحاتى که در اوج لذت جنسى خارج مى‏گردد، حکم منى را دارد.
  گاهى پس از ملاعبه (یعنى بازى و شوخى‏هایى که به تحریک غریزه جنسى انجام مى‏گیرد و موجب احساس خوشایندى و لذت جنسى مى‏گردد.) مایع سفید رنگى خارج مى شود، که آن مایع گر چه از روى شهوت و احساس لذت خارج شده، ولى مادامى که علائم منى را نداشته باشد (مذى) نامیده مى‏شود و پاک است و هیچ یک از احکام منى بر آن مترتب نمى‏شود. علائم منى عبارتند از:
  1- مایعى که خارج مى‏شود از روى شهوت و همراه با ارضاء کامل باشد.
  2- با فشار و جستن بیرون مى‏ریزد (در زنان لازم نیست با جستن بیرون آید).
  3- بدن پس از آن کمى سست مى‏شود.
  بنابراین ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد ولى مایعى که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است.
  با توجه به آنچه گفته شد هر وقت یقین پیدا کردید آنچه از شما خارج شده منی بوده نجس است و غسل جنابت واجب می شود و اما هر وقت یقین ندارید، غسل واجب نمی شود و اجتناب از آن رطوبت نیز لازم نیست مگر آن که یقین پیدا کنید یا نجاستی مانند بول برخورد داشته است که در آن صورت نجس است. در هر صورت تا یقین به نجاست ندارید پاک است و نماز خود را بخوانید.
  تاکید می کنیم از نگاه کردن صحنه های غیر اخلاقی اجتناب کنید زیرا دیدن این صحنه ها در واقع فکر و روح و حتی جسم شما را آماده برای انجام گناه می کند بنابراین برای جلو گیری از ورود اینگونه مسائل به ذهن باید از دیدن آنها دوری کنید.
  توصیه می شود هر چه زودتر ازدواج کنید با توجه به وضعیتی که شما دارید و با توجه به شرائط سنی شما نیاز به ازدواج دارید بنابراین در صورت آمدن خواستگار مناسب پاسخ مثبت دهید زیرا با ازدواج بسیاری از این مسائل از بین می رود.
  برای جلوگیری از خوابهای تحریک کننده سعی کنید هنگام بیداری فکر خود را از اینگونه مسائل (جنسی) کنترل کنید و برای کنترل فکر از دیدن فیلم ها و برنامه های کامپیوتری مبتذل جدا دوری کنید. اما اگر علی رغم انجام همه این کارها باز هم خوابهای تحریک کننده دیدید نگران نباشید و در صورت جنب شدن در حالت خواب هیج اشکال شرعی ندارد فقط باید غسل جنابت کنید. دیدن این خوابها در این سنین جای نگرانی نیست و هیچ احساس گناه هم نداشته باشید اینها همه علامت این است که شما نیاز به ازدواج دارید و باید هر چه زودتر شرایط ازدواج را فراهم نمایید و بیش از این بتاخیر نیندازید.
  اما این که گفتید دیدن این خوابها غیر عادی و فجیع است, نه اینطور نیست, در این سنین که جوان نیاز به ارضاء غرایز جنسی دارد چنین رویاهایی را می بیند و هیچ جای نگرانی نیست آنچه وظیفه شماست و باید ملتزم به آن باشید اینست که هنگام بیداری به اینگونه مسائل نزدیک نشوید و از آنچه فکر شما را آلوده می کند یا شما را به گناه وادار می کند جدا اجتناب کنید.
  در مورد عوارض استمناء (استشها) گفته اند که یکی از عوارض آن نازایی است اما در صورت متوقف کردن آن قطعا احتمال آن ضعیف می باشد در این مورد هم نگران نباشید فقط سعی کنید از تکرار آن جدا اجتناب کنید. علاوه برنشاط و شادابی سعی کنید دستور العمل های زیر را حتما انجام دهید.

  سوالات شرعی | حکم خود ارضایی افراد مجرد در اسلام • احکام 

 • شرایط خواندن صیغه و عقد موقت برای دختران باکره | احکام  خودارضایی درمانی آن برای زنان.

 • احکام شرعی جوانان - احکام استمناء(خود ارضایی) 

   «ذکر عملی» نیست؛ هیچ ذکر عملی، بالاتر از « ترک معصیت در اعتقادیات و احکام شرعی طنز 

 • 1- هر روز بین نیم تا یک ساعت ورزش کنید.
  2- با افراد خون گرم صمیمی و با نشاط معاشرت داشته باشید. حتما دوستان (همجنس) خوب پیدا کنید و از تنهایی خود را خلاص کنید.
  3- به مسائل مذهبی نماز اول وقت,حجاب, روزه, خواندن دعا و قرائت قرآن با توجه به معنای قرآن اهتمام داشته باشید.
  4- به خدا توکل کنید, از رحمت و رأفت خداوند مأیوس نباشید مطمئن باشید خداوند شما را دوست می دارد, خداوند توبه همه توبه کنندگان واقعی را می پذیرد و آنها را دوست می دارد بخصوص اگر فرد توبه کننده جوان باشد.
  برای آشنایی با روش درمان خودارضایی توصیه می کنیم به آدرس زیر مراجعه کنید. ما در سایت پرسمان ارگ دو مقاله داریم که در رابطه با عوارض خودارضایی و درمان آن است. مطالعه و عمل به توصیه ها و راهکارهای ارایه شده در این زمینه موثر است. در مورد نوع تاثیر و عوارض آن گفتنی است: این عمل به هر مقدار که بیشتر تکرار شود و زمان آلودگی به آن طولانی تر باشد، عوارض آن دیرپاتر و خطرناک تر خواهد بود. کسانی که به این انحراف جنسی عادت کرده اند، لازم است که سعی کنند هر مقدار که می توانند از تعداد دفعات آن بکاهند و به تدریج آن را ترک نمایند. موفق باشید.

  منبع :

  http://www.porseman.org/archview.aspx?grp=7
  برگرفته از پرسمان
 • غسل خودارضایی چگونه است  

  رطوبتی نجس و منی است که آیا خودارضایی غسل جنابت اگر با استمنا منی خارج شود غسل واجب  

 • خودارضایی حرام است  

  فقه و احکام   آیا خودارضایی (ناشی از میل و کشش به استمنا و یا به عبارتی  

 • تاثیر خودارضایی در مردان مجرد و همسردار 

  تاثیر خودارضایی در -مردان-مجرد-همسردا ذخیره شدهتاثیر خودارضایی در مردان مجرد 


 • احکام استمنا و خودارضایی دختران باکره و زنان متأهل

 • نظرات (0)
  برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :
  ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
  دانلود سریال و عکس جدید
  دانلود + عکس جدید + خبر فیلم